Bájital hozzávalók

Érdekel a Harry Potter könyvekben, filmekben felmerülő bájital hozzávalók leírása? Valamit láttál a Pottermore-on bájital főzés közben és szeretnél róla plussz infókat....
Akkor itt a helyed. Olvass tobább :D
Lássuk vajon odafigyeltél gyom és gyógynövénytan órán?


Aconitum: Emlékeztek még Piton első bájitaltan órájára mikor Harryt kérdezgette, akkor merült fel először. A boglárkafélék családjába tartozik. Létező növény de nagyon mérgező, már az érintési is veszélyes ugyanis a bőrön keresztül is méreganyagok kerülhetnek a szervezetbe! Több néven is ismert, Sisakvirág, Farksölőfű. A farkasölőfű nevet onnan kapta, hogy az ókori görögök farkasok mérgezésére használták.
Aki esetleg a Harry Potteren kívül más fantasztikus filmek és sorozatok felé kacsingat azoknak ismerős. Főleg a Vámpírnaplók rajongóinak csenghet ismerősen a neve, ugyanis az említett sorozatban a vérfarkasok egyik "ellenségének számít" ugyanis rájuk mérgező hatással van.



Aszfodélosz: Az élő halál "eszencia" bájital hozzávalója. Keskeny levelü és nagyon hasonló a liliom virágához. Szintén egy létező növény. A Liliomfélék családjába tartozik. Egyes legendák szerint a halottak kedvenc virága.

Cickafark: A cickafark az elmét megbomlasztó főzet alapanyaga. A valóságban egy gyógynövényről van szó(csak a fehér cickafark számít gyógynövénynek), sok herbáriában kapható gyógyteákba keverve.

Csalán: Kelések kezelésére alkalmas bájital készíthető belőle. A valóságban is létező gyógynövényről van szó mely manapság igen ismert. Mindenfelé vadon nő.

Disznópázsit: A százfűlé főzet alapanyaga. Valóban létező növény a porcsinfélék családjába tartozik.

Hunyor: A béke elixírjének alapanyaga. A boglárkafélék családjába tartozik és a valóságban nagyon mérgező növény!

Kalánfű: Az elmét megbomlasztó és zavarossá tevő bájital alapanyaga. A valóságban megtalálható. Régebben a skorbut kezelésére használták.

Lestyán: Az elmét megbomlasztó és zavarossá tevő főzet alapanyaga. A valóságban egy igen ismert fűszernövény, ernyősvirágúak családjába tartozik.

Mandragóra: A második könyvben bukkan fel, ezzel a növénnyel gyógyítják meg a kővédermesztetteket. Harryék a gyógynövénytanórán is ilyen növényt ültetnek át. Azonban vigyázz ha ilyen növényt ültetsz át, mert a felnőtt mandragórák sikítása halálos :D A valóságban is létező növényről van szó, mely a csucsorfélék családjába tartozik. A növény gyökere emberhez hasonló, s ezért régen mágikus képességűnek vélték.

Mályva: A kentaúrok mályvát és zsályát égetnek mikor meg akarják jósolni a jövőt. Egy valóban létező növény melyet úgy ismerhettek mint mályvarózsa.

Meghajtófű: A százfűlé főzet egyik fontos alapanyaga(de csak ha teliholdkor szeded). 

Nadragulya: A Valóságban is létező növény, a csucsorfélék családjába tartozik. Dél és Közép Európában vadon nő. Nagyon mérgező növény. Virága lila vagy vörös és fekete bogyó termése van ami szintén mérgező!

Üröm: Egy fontos bájital alapanyag, az élő halál eszenciájának.
A valóságban is ismert növény mely az abszint egyik alapanyaga. 

Százszorszép: A növény gyökere a zsugorító főzet alapanyaga. Szintén egy valóságos növényről van szó, általában gazként tartják számon. Azonban szép fehér szírmú kis virágai szépen mutatnak a fűben. :D

Valeriána: A bájital készítésben az élő halál eszenciájához használják.
A valóságban fontos gyógynövény mely a nyugtató teák alapanyaga. Több néven is ismert, úgy mint macskagyökérfű, terjékefű, macskagyökönke, baldrián, hodolán, fordulófű, mezei nárdus, Szent Magdolna füve.

Zsálya: A kentaúrok a mályvával együtt jóslásra használták. A valóságban egy igen hasznos gyógynövényről van szó. De fűszernövényként is ismerté vált.

Fagyöngy bogyó(Mistletoe Berry): Fákon élősködő bokorszerű növény, fehér bogyó terméssel. Kis mértékben DE mérgező hatásúak a bogyói.

Levendula: Kis bokros gyógynövény, szép lila virágokkal.

Fátyolka(Lacewing flies): A százfűlé főzet egyik fontos alapanyaga. A valóságban a szegfűfélék családjába tartozó növény, virágzáskor olyan mint ha fehér vagy rózsaszin fátyol boírtaná.

Pióca(Leeches): Egy a vizes területeken élő állatka. A százfűlé főzet fontos alkotóeleme. Régebben az orovstudományban vérzékenység esetén alkalmaztak piócakezelést.

Bikornis szarv(Horn of bicorn): A száfűlé főzet alapanyaga. Mitológiai lény.

Bumszalagbőr(Skin of boomslag): A százfűlé főzet alapanyaga.





Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése